https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/jak-zaizolovat-stary-dreveny-strop
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jak zaizolovat starý dřevěný strop?

dotaz: 29

4. května 1999 |
Chtěl bych zamezit úniku tepla přes prkenný strop ve starém domě, kde prkna (+rákos + vnitřní omítka)jsou zespoda přímo připevné na dřevěných trámech a na půdě jsou volně položena další (na trámech).
Čím bych měl vyplnit mezitrámový prostor (asi 18cm). Mám také použít parotěsnou fólii? Nebude hrozit kondenzace vody na dřevěných plochách?
Poraďte mi prosím, jak to nejlépe udělat.odpověď:


29. října 2001

O odpověď jsme požádali Karla Murtingera, poradce v oblasti úspor energie:
Ve svém domku jsem stejný problém řešil takto:
1. Sundal jsem horní zakrytí
2. Vysál prach z mezitrámových prostorů a opatrně ohnul vsechny hřebíky, které tam trčely (aby nepropíchly parotěsnou zábranu)
3. Položil jsem do každého z mezitrámových prostorů parotěsnou zábranu ve formě "korýtka" dosahujícího asi do poloviny výše trámu.
4.Prostor jsem vyplnil deskami minerální vaty Prefizol (jde použít Orsil, nebo i rohože ze skleněných vláken Isover apod. stačí měkké a lehké desky a prostor by měl být vyplněn tak, aby okolo izolace nemohl volně proudit vzduch.
5. Zakryl jsem to prkny.
POZOR střechou nesmí do izolace zatékat!

Mgr. Karel Murtinger
Autor je poradcem v oboru úspor energie a využití obnovitelných zdrojů.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 29".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist