https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/jak-zlevnit-skladbu-strechy-s-ohledem-na-pouzite-izolacni-materialy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jak zlevnit skladbu střechy s ohledem na použité izolační materiály?

dotaz: 28

27. dubna 1999 | Z. Klimpera
Zaujal mě váš článek na internetu ohledně izolací střech a dovolil bych se vás zeptat na tuto věc: Stavíme RD s pultovou střechou o sklonu 18 stupňů. Střecha dle projektu by měla být dvouplášťová s izolací nad krokvemi, které chceme mít v interiéru.
Na izolaci typu PUR o tl. 9 cm jsou kontralatě a střešní latě a lehká plechová střešní krytina typu Ondusteel, Lindab apod.(požadavek pamatkářů - musí být vidět střešní tašky, zakazují asfaltové šindele.
Ptám se, jak tuto skladbu střechy vyznamně zlevnit, neboť jsem zjistil, že tento izolační materiál je velmi drahý (cca 1200 Kč/m2) a krytina také (cca 1000 Kč/m2). Obě ceny jsou s montáží.
Předem děkuji za odpověďodpověď:


25. května 1999

O odpověď jsme požádali Karla Murtingera, poradce v oblasti úspor energie:
Patrně by šlo udělat klasickou izolaci z mineralní vaty mezi krokve a jako krytinu použít BRAMAC (jde prý použít až do sklonu 17 stupňů). Zkuste se obrátit na BRAMAC, 0800 106106.
Také by šlo patrně použít minerální vatu i v nadstřešní izolaci, pokud by se konstrukce navrhla tak, aby se nevyžadovala pevnost v tlaku.
Nevím ale, nakolik významné bude snížení ceny, vzhledově ty tašky budou podle mého názoru podstatně hezčí.
S pozdravem

Mgr. Karel Murtinger
Autor je poradcem v oboru úspor energie a využití obnovitelných zdrojů.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 28".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist