https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/jake-plasty-patri-do-kontejneru-s-tridenym-odpadem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jaké plasty patří do kontejneru s tříděným odpadem?

dotaz: 34

23. července 1999 |
Chtěl bych se zeptat: do žlutého kontejneru na plasty lze házet pouze PET lahve, nebo tam lze ukládat i další druhy plastů (případně jaké).odpověď:


7. října 1999

To, jaké druhy plastů a jaké druhy výrobků z plastů by se měly házet do kontejnerů na jejich sběr, obecně závisí na způsobu dalšího třídění a využití sebraných plastů.
V zájmu provozovatele separovaného sběru je proto informovat občany co nejpřesněji o tom, co mají do kontejnerů dávat. Pokud máte nějaké otázky, je nejlépe obrátit se přímo na firmu provozující separovaný sběr (telefon na ni bývá často uveden přímo na kontejneru), případně na obecní či městský úřad (separovaný sběr komunálního odpadu musí být vždy provozován na základě dohody s obcí).
Nevím, v jaké obci tazatel žije, ale zkusil jsem zjistit odpověď na jeho otázku alespoň pro Prahu. Tiskový mluvčí Pražských služeb mi sdělil, že do žlutých kontejnerů na plasty lze dávat veškerý plastový odpad.
Ze sebraných plastů se podle jeho informací vyrábí například střešní krytiny, zatravňovací panely a odpadkové koše.

Hledáte víc informací, jak třídit? Podívejte se na server Jak třídit. Stránky provozuje společnost Eko-Kom, autorizovaná společnost pro zpětný odběr odpadů z obalů.

Radek Svítil, mm
Autor je redaktorem EkoListu.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 34".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist