https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/jaky-ma-fotovoltaicky-clanek-vykon-v-zime-kolik-stoji-a-kde-se-da-koupit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jaký má fotovoltaický článek výkon v zimě, kolik stojí a kde se dá koupit?

dotaz: 82

12. července 2000 | Jiří Vosecký
Chtěl jsem se zeptat, jaký výkon má v zimě a jaká je cena slunečního fotovoltaického článku a kde se vlastně dá koupit? Za odpověď děkuji.odpověď:


13. listopadu 2000

Když svítí slunce, je výkon PV (fotovoltaického) článku v zimě větší než v létě (nižší teplota a nižší znečištění atmosféry), doba slunečního svitu je však v zimě 5-10krát kratší než v létě.
Cena panelů je asi 200-250 Kč/W špičkového výkonu, což v našich podmínkách odpovídá zhruba 180-360 Kč za roční kWh neboli přibližně 6-12 Kč/kWh při životnosti 30 let. Uvažován fotovoltaický panel bez natáčení, orientovaný k jihu.
Na stránkách firmy SOLARTEC je seznam jejich obchodních partnerů, ceníky panelů i příslušenství.

Bronislav Bechník


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 82".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist