https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/je-mozno-pouzit-vnitrni-tepelne-izolace-na-castecne-zatepleni-je-vhodnym-materialem-penovy-polystyren-prilepeny-disperznim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Je možno použít vnitřní tepelné izolace na částečné zateplení? Je vhodným materiálem pěnový polystyren přilepený disperzním lepidlem?

dotaz: 23

25. února 1999 |
Je možno použít vnitřní tepelné izolace na částečné zateplení a izolovat jen zhruba 20 cm kout mezi stropem a stěnou v místě betonového věnce - tepelného mostu?
Je vhodným materiálem pěnový polystyren přilepený disperzním lepidlem?
Děkuji za odpověď.odpověď:


18. března 1999

O odpověď jsme požádali Karla Murtingera, poradce v oblasti úspor energie:
Je to možné a pěnový PS je vhodným materiálem pro tento účel. Před lepením je třeba odstranit případnou nesoudržnou vrstvu nátěru. Používají se speciální lepicí tmely s akrylátovou disperzí a cementem. Je třeba přetáhnout izolaci raději dále na obě strany od uvedeného betonového věnce.
S pozdravem,

Mgr. Karel Murtinger
Autor je poradcem v oboru úspor energie a využití obnovitelných zdrojů.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 23".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist