https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/jsou-do-ekologickych-vyhod-sklenenych-obalu-zahrnuty-vlivy-silnicni-dopravy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jsou do ekologických výhod skleněných obalů zahrnuty vlivy silniční dopravy?

dotaz: 53

23. července 1999 | Karel Melecký
Jsou do ekologických výhod skleněných obalů zahrnuty vlivy silniční dopravy, kterou se v principu ekologické sklo vozí opakovaně tam a zpátky?
Děkuji za odpověď.odpověď:


17. července 2001

Je dobré vědět oproti čemu skleněné lahve porovnáváme. Pokud jde o PET lahve, pak je nutno říci, že i PET lahve se dopravují po silnici a auto, které je veze, jede zpět k výrobci obvykle prázdné. Do nevýhod skleněných obalů by v tomto případě patří pouze energetický rozdíl mezi jízdou prázdného auta a auta naloženého lahvemi a rozdíl v energetické náročnosti dopravy PET lahví a skeněných lahví.

Ruthion Bisclaveret
WWW: Ruthion Bisclaveret


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 53".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist