https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/kam-mam-dat-vyslouzilou-zarivku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kam mám dát vysloužilou zářivku?

dotaz: 3

20. června 1999 |
Kam mám dát vysloužilou zářivku? Pracuji na Praze 7.odpověď:


31. července 2006

Na zářivky se vztahuje zpětný odběr elektroodpadu, který u nás platí od srpna 2005. Pro podrobnější informace se podívejte na dotaz č. 6 Kam se starými domácími spotřebiči a elektropřístroji?

Martin Mach
Autor je redaktorem EkoListu.


Doplnění informace:
1. července 2009

Nezisková organizace Ekolamp, kterou založili v rámci plnění povinností zpětného odběru čtyři významné společnosti - Philips, Osram, GE Industrial a NARVA B.E.L., provozuje v České republice systém zpětného odběru. Na stránkách Ekolampu lze pro každý kraj nalézt adresy sběrných míst, kam lze vysloužilé zářivky odnést.

Přečtěte si zprávu Úsporné zářivky třídí již 40 procent domácností, uvádí studie z 6. října 2009.

Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 3".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist