https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/kam-s-obaly-od-tatranek-zelatinovych-medvidku-a-podobnych-veci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kam s obaly od tatranek, želatinových medvídků a podobných věcí?

dotaz: 94

8. října 2000 |
Ahojky všichni,
při třídění odpadu jsem narazil na malej problém - nevím, kam zařadit obaly od tatranek, želatinových medvídků a podobných věcí a taky taková ta průhledná okénka z obálek ve kterých mi chodí různé výpisy z banky a jiné dopisy.
Jinak není problém - Ekodvůr Brno-Maloměřice spolkne bez mrknutí i takové věci, jako je fritovací hrnec bez víka.
Pěknej denodpověď:


23. dubna 2003

Obaly od bonbonů a sušenek jsou z plastu. Druh plastu poznáte podle číslíčka v trojúhelníku, popřípadě podle zkratky pod trojúhelníkem. Toto značení upravuje ČSN 77 0052:

1 - PET polyetylentereftalát
2 - PE-HD vysokohustotní polyetylen
3 - PVC polyvinylchlorid
4 - PE-LD nízkohustotní polyetylen
5 - PP polypropylen
6 - PS polystyren

Řekl bych, že nejčastěji se bude jednat o polypropylen. Každopádně s těmito obaly můžete naložit podle toho, co lze ve Vaší obci dávat do separovaného plastu (to Vám řeknou na Vašem obecním úřadu, nebo kontaktujte přímo svozovou firmu, obvykle mají kontakt na svých nádobách). Například v Praze lze do kontejnerů dát jakýkoliv plast, tedy i obaly od tatranek a bonbónů.

Do kontejneru na plasty nepatří následující materiály: vícevrstvé obaly (TETRAPACK), guma, pneumatiky, molitan, kabely, podlahové krytiny, lina, PVC, textil z umělých vláken a nádoby od léčiv.

Martin Mach
Redaktor EkoListu


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 94".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist