https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/kde-lze-zadat-o-dotaci-na-domaci-cisticku-odpadnich-vod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kde lze žádat o dotaci na domácí čističku odpadních vod?

dotaz: 205

16. května 2005 | Radan
Dobrý den

bydlím v malé obci o cca 180 obyvatelích. Byl jsem v lednu 2003 vytopen a poté jsem byl nucen provést částečnou rekonstrukci a s tím související čističku odpadních vod. Dozvěděl jsem se že stát, popř. mininisterstvo tyto čističky dotuje. Kde tedy žádat o dotaci a jaké dotace ještě mohu dostat a jakým způsobem žádat? Byl jsem, jak jsem již psal v lednu 2003 vytopen a od nikoho jsem nedostal ani korunu a vše jsem platil a investoval ze svého a z půjček. Děkuji za odpověď
odpověď:


27. července 2006

Přeji pěkný den,

bohužel, stát žádné dotace pro domovní čističky odpadních vod neposkytuje. Oslovili jsme instituce, které mají dotační tituly na výstavbu čistíren odpadních vod. Zde jsou jejich odpovědi:

Podle tiskového mluvčího Státního fondu životního prostředí Mgr. Pavla Koška není v rámci SFŽP vyhlášený program na podporu domovních čističek odpadních vod (ČOV) pro fyzické osoby.

O odpověď jsme požádali rovněž Ing. Jiřinu Roudnickou z odboru komunikace Ministerstva zemědělství. "Z titulů MZe je pouze dotace na velké čističky odpadních vod, které řeší alespoň obec, nebo větší územní celky," uvedla Jiřina Roudnická.

Ani Ministerstvo životního prostředí se nevěnuje dotacím na ČOV fyzickým osobám. Podle Evy Veverkové z tiskového odboru MŽP poskytuje ministerstvo dotace také jen obcím.

Jan Šatoplet
Autor je redaktorem EkoListu.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 205".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist