https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/kde-sehnat-ekologicky-chovana-kurata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kde sehnat ekologicky chovaná kuřata?

dotaz: 124

8. ledna 2002 | Štěpánka Vejvodová
Zajímalo by mě, kde bych mohla sehnat kuře, které bylo chováno bez použití hormonů a antibiotik.odpověď:


1. března 2010

Přeji pěkný den,

možností je čím dál víc. Pokud máte ve svém okolí nějaký bioobchod, zeptejte se tam. Některé větší supermarkety kromě biohovězího a biovepřového nabízejí i biokuřecí. Pokud neuspějete ani v bioobchodě, ani v supermarketu, pak můžete využít nějaký internetový biobchod nebo nákup od malého farmáře, tzv. ze dvora.

Aktuálně se mi podařilo dohledat, že biokuřecí lze koupit od ekofarmy Abatis. Společnost provozuje i internetový obchod. Biokuřecí je potřeba si vyzvednout na farmě (Zvole u Prahy).

Druhou možností je nákup biokuřecího od společnosti Biopark, která provozuje web Biokuřecí.cz. Prodejny společnosti Biopark naleznete ve všech krajích kromě Zlínského (platné k 1.3.2010). Pro společnost Biopark dodávají biokuřecí konkrétní farmy. Ty lze kontaktovat a zkusit zakoupit biokuřecí přímo od nich.

Pokud nepožadujete přímo kvalitu bio, ale stačí vám "šťastná" kuřata bez certifikátu, můžete zkusit ve svém okolí najít nějaký malochov. Pomoci by vám mohl web Najdisisvehofarmare.cz.

Související články:
Největší problém je sehnat krmivo, říkají čeští dodavatelé biovajec
V českých supermarketech se prodávají i biovejce
MF DNES otestovala kvalitu vajec z klecových chovů, podestýlky i biovejce
Klece – (ne)přijatelné řešení chovu nosnic

Martin Mach Ondřej
Autor je redaktorem serveru Ekolist.cz


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 124".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist