https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/kdo-v-cr-zpracovava-stare-autobaterie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kdo v ČR zpracovává staré autobaterie?

dotaz: 112

6. června 2001 | Kateřina Kocianová
Kdo v ČR zpracovává staré autobaterie?odpověď:


24. října 2001

O informace jsme požádali Ing. Petra Stanislava, obchodního ředitele firmy AKUMA, a. s. Mladá Boleslav

K vašemu dotazu týkajícímu se sběru a recyklace upotřebených olověných akumulátorů vám podáváme následující informace. AKUMA, a. s. Mladá Boleslav má mimořádný zájem na sběru a stahování z trhu upotřebených akumulátorů. Tuto činnost bereme především jako službu zákazníkovi a snahu pomoci našemu životnímu prostředí. Využité akumulátory končí v Kovohutích Příbram, kde dochází k zpětnému vytěžení olova. Kovohutě jsou zároveň naším významným partnerem z hlediska dodávek této suroviny pro výrobu nových akumulátorů. Akuma byla vůbec první v ČR, kdo předvedl propracovaný systém stahování těchto akumulátorů prostřednictvím své prodejní sítě. Příslušná sběrná místa jsou vybavena povolením pro nakládání s nebezpečnými odpady, kam jsou staré akumulátory zařazeny, kontejnery schválenými pro jejich skladování, a dalšími náležitostmi. Celou tuto činnost není možné zařadit mezi ty lukrativní, ale náklady spojené se sběrem jsou přibližně pokrývány výkupní cenou v Kovohutích. V rámci konkurenčního boje na trhu s olověnými akumulátory pak postupně celá významná konkurence zavedla obdobný systém sběru. K dnešnímu dni pro vyšší "výtěžnost" starých akumulátorů z trhu ČR chybí pouze větší informovanost veřejnosti např., prostřednictvím dlouhodobé reklamní kampaně a samozřejmě i výchova ve školách. To je však obecný problém všech odpadů jako zdroje surovin pro opětovné využití v rámci celé ČR.

S pozdravem

Ing. Petr Stanislav
obchodní ředitel, AKUMA, a. s. Mladá BoleslavSouvisející odkazy
Sběr baterií na Kladně překonal očekávání 26. června 2001
O sběr baterií je v Kladně značný zájem 11. března 2001

Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 112".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist