https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/lze-setrit-energii-vypinanim-spotrebicu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lze šetřit energii vypínáním spotřebičů?

dotaz: 172

19. listopadu 2003 | Novakova
Zajímalo by mě, jestli je (zásadní) rozdíl mezi manuálně vypnutým spotřebičem, např. televizí a vypnutím pomocí dálkového ovladače. Můžu ušetřit elektrickou energii tím, že se zvednu z gauče a zmáčknu "čudlík"? Mají takové úspory energie smysl?odpověď:


9. února 2004

Tento dotaz nás inspiroval k napsání článku, který vyšel v tištěném EkoListu č. 2/2004 pod názvem Konec darmožroutů, který se věnuje úsporám energií v domácnosti. Na Ekolistu.cz jej naleznete pod tímto názvem: Energetický audit domácích spotřebičů.

Pokud byste si chtěli ověřit, zda vaše domácnost nemá zbytečně velkou spotřebu energie, pak využijte náš kalkulátor. Návod s vysvětlením a instruktáží naleznete v článku Kalkulátor spočítá, kolik vaše spotřebiče "žerou", když spíte.

Martin Mach
Redaktor EkoListu.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 172".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist