https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/myci-prostredky-na-nadobi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mycí prostředky na nádobí

dotaz: 129

2. dubna 2002 | Alena Pazderová
Dobrý den,

na Vašich stránkách jsem našla informaci ohledně míry škodlivosti prostředků na mytí nádobí. Informace pochází z roku 1997 a např. uváděná Lena natur, která je hodnocena jako nejméně škodlivá, není vůbec v prodeji. Namísto ní je na trhu pouze Lena nová. Na druhém místě je uveden Jar. Znamená to, že se tak Jar posunul na první místo, nebo došlo i k dalším změnám? Můžete prosím uvést možné změny, popř. aktualizovat tuto informaci?
odpověď:


12. června 2008

Dobrý den,

Zelená domácnost ve spolupráci s Testem Dnes v roce 2007 provedla spotřebitelský test mycích prostředků na nádobí. Testu byly podrobeny jak prostředky, které se profilují jako ekologické, tak i výrobky běžně dostupné.

Test zkoumal biologickou rozložitelnost, mycí účinnost a cenu výrobku. Zatímco s biologickou rozložitelností neměl žádný z testovaných prostředků problém, v mycí účinnosti a ceně jsou patrné jasné rozdíly: některé mycí prostředky jsou sice levné, ale mycí účinnost mají skoro jako obarvená voda. Vítězem testu se stal prostředek s výborným poměrem cena/výkon.

Výsledky testu včetně použité metodiky naleznete v článku Test mycích prostředků: Denk mit má za jedna z 13. července 2007.

Zelená domácnost testovala také prací prostředky. Výsledky testu pracích prostředků, které se profilují jako ekologické, naleznete v článku Test Zelené domácnosti: nejlépe pere Frosch a Qalt Excel z 26. října 2006.

Martin Mach
Autor je redaktor serveru Ekolist.cz.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 129".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist