https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/nevite-o-setrnem-zpusobu-likvidace-polystyrenovych-vyplni-z-krabic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nevíte o šetrném způsobu likvidace polystyrenových výplní z krabic?

dotaz: 12

19. srpna 1999 | Jirka
Vážení kolegové,
nevíte o šetrném způsobu likvidace většího množství polystyrenových výplní z krabic od počítačů a monitorů? Díky za jakoukoli informaci.
Zdravím a přeji hezký den.odpověď:


23. října 1999

Pražské služby mi sdělily, že objemný plastový odpad lze odevzdat do sběrného dvora ve Voctářově ulici, Praha 8, Libeň. Když jsem tam telefonovala, sdělili mi, že sice vybíraji různé druhy tříděného odpadu (suť, dřevo, elektro, zeleň, kovy, sklo, papír, plasty...), ale právě polystyren charakterizují jako směsný odpad, jelikož ho nejsou schopni recyklovat.
Mgr. Kluzová z Magistrátu hl. m. Prahy mi sdělila, že velkoobjemový sběr tříděného odpadu není zřízen, neboť občané tolik odpadu neprodukují. Občas si koupí např. televizi, ale na to prý stačí obyčejné velkoobjemové kontejnery.
Právnické osoby mohou kontaktovat nějakou firmu, která se odvozem a recyklací plastového odpadu zabývá, tato služba však samozřejmě není zadarmo. Já jsem zjistila, že svozem polystyrenového odpadu se zabývá firma HP - COMPAG (tel. 02/ 68 56 419), ta jej sama nelikviduje, ale má smlouvu s firmou, která se recyklací zabývá.

Kateřina Ondřejová
Redaktorka EkoListu


Doplnění odpovědi:
29. července 2002
V Praze lze dávat polystyren do kontejnerů na plasty, viz odpověď na dotaz 139: Co všechno patří do kontejneru na plasty.
Jaké plasty lze v konkrétní obci či městě dávat do nádob na plasty zjistíte buď přímo na svozové nádobě, nebo se informujte na obecním úřadě nebo přímo u svozové firmy. Konktakt na svozovou firmu naleznete na sběrné nádobě. To, které plasty se v obci třídí, se může lišit obec od obce.
Martin Mach

Redaktor EkoListu

Příspěvek čtenář
18. prosince 2002
Dle informací na webu firmy Prostyren s.r.o.. Mešice u Prahy je tato firma ochotna odebrat jakékoliv množství polystyrenu pro přepracovaní na plnivo do betonových směsí.
Jiří Mašek

Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 12".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist