https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/shanim-informace-o-stavbach-z-nepalene-hliny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sháním informace o stavbách z nepálené hlíny

dotaz: 56

5. října 1999 | Jan Růžička
Dobrý den, jmenuji se Jan Růžička, studuji postgraduál na stavební fakultě ČVUT a sháním technické informace ohledně staveb z nepálené hlíny, eventuálně kontakt na někoho, kdo se touto problematikou zabývá prakticky i teoreticky.
Děkuji za odpověď.odpověď:


11. července 2008

Nakladatelství ERA vydalo knihu, která se stavbami z hlíny zabývá: Žabičková, Ivana: Hliněné stavby; Brno, ERA, 184 s., 330 Kč. Více viz nakladatelství ERA.

O hliněných stavbách, technologii, materiálech a historii se můžete dočíst na webu www.hlinenydum.cz nebo na stránkách wikipedie. O hliněných omítkách můžete číst například na stránkách společnosti Rigi.

Martin Mach
Autor je redaktorem serveru Ekolist.cz


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 56".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist