https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/uzavery-pet-lahvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Uzávěry PET lahví

dotaz: 120

15. listopadu 2001 | Myšák
V pražské MHD jsou plakáty, které se týkají třídění odpadů. U plastů je uvedeno, že se mají vyhazovat PET láhve bez uzávěrů. Je to pravda? Kam tedy s uzávěry? Děkuju.odpověď:


22. července 2008

Přeji pěkný den,

podle informačního webu Jak třídit, který provozuje autorizovaná společnost Eko-Kom, se mohou PET lahve dávat do kontejneru s víčkem i etiketou. Při dalším zpracování jsou tyto materiály od sebe odděleny. Web Jak třídit doporučuje lahve sešlápnout kvůli úspoře místa.

Čas od času nějaká instituce (např. městský úřad, škola nebo oddíl pro mládež) vyhlásí sbírku víček od PET lahví. Víčka jsou z polyethylenu nebo polypropylenu, které lze snadno přetvořit například na vybavení dětských hřišť a podobně. Nicméně takový sběr víček od PET lahví není jednoznačně pozitivní záležitost. Sice může dojít k recyklaci nasbíraného materiálu, ale jak píše Petr Ledvina z brněnské Veronicy, sběr víček také podporuje spotřebu balených nápojů, přitom ekologičtější by bylo používat pitnou vodu z vodovodu.

Každopádně je dobré, pokud se víčko z PET lahve dostane do tříděného sběru, místo aby skončilo na skládce či ve spalovně.

S pozdravem

Martin Mach
Autor je redaktorem serveru Ekolist.cz


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 120".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist