https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/a.p.moller-koupi-vyrobce-udrzitelnych-obalu-faerch
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

A.P. Moller koupí výrobce udržitelných obalů Faerch

6.1.2021 01:17 | KODAŇ (ČTK)
Faerch vlastní mimo jiné závod na plastové a fóliové obaly v Liberci. Ilustrační obrázek
Faerch vlastní mimo jiné závod na plastové a fóliové obaly v Liberci. Ilustrační obrázek
Společnost A.P. Moller Holding, která vlastní dánský přepravní gigant Maersk, se dohodla na koupi výrobce udržitelných obalů na potraviny Faerch Group za 1,9 miliardy eur (50 miliard Kč). Faerch vlastní mimo jiné závod na plastové a fóliové obaly v Liberci.
 

Faerch se specializuje na recyklaci obalů pro potravinářský průmysl zpět na nové obaly vhodné pro potraviny. A.P. Moller firmu koupí od soukromé investiční skupiny Advent International.

"Dnes mnoho plastů a jiných forem odpadu končí v přírodě, na skládkách a ve spalovnách s dalekosáhlými dopady na životní prostředí," uvedl v prohlášení generální ředitel A.P. Moller Holding Robert M. Uggla. "Chceme přispět k zásadnímu společenskému rozvoji kruhového systému odpadu, kdy stejný materiál bude znovu a znovu využíván v nekonečném počtu výrobních cyklů," dodal.

Faerch má více než 1400 zaměstnanců a 12 výrobních závodů. Kromě Dánska a Česka jsou také v Británii, Francii, Španělsku a Nizozemsku. Fond Advent vlastnil firmu od roku 2017.

Faerch i po převzetí bude fungovat jako samostatná společnost. Transakci musí ještě schválit antimonopolní úřady a Faerch rovněž musí nejprve dokončit nedávno oznámenou akvizici obalové divize firmy Sirap v Itálii, Polsku a Španělsku.

A.P. Moller Holding vlastní 41,5 procenta akcií a 51 procent hlasovacích práv ve firmě A.P. Moller-Maersk. Vlastní také 20 procent akcií největší dánské banky Danske Bank, uvedla agentura Reuters.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist