https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/bila-lvi-ctyrcata-v-zoo-hodonin-se-maji-cile-k-svetu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bílá lví čtyřčata v Zoo Hodonín se mají čile k světu. Lze je vidět on-line Video

18.10.2020 00:07 | HODONÍN (ČTK)
Čtyřčata lvů jihoafrických v Zoo Hodonín, která přišla na svět ve druhé polovině srpna, se mají čile k světu. Po rodičích mají vzácnou smetanově bílou barvu. Zoo je sice kvůli vládním opatřením uzavřená, zájemci je ale mohou vidět on-line na webu zahrady.
 

Mláďata už jsou v ubikaci společně s matkou i otcem, dvě z nich podle mluvčí dokonce už z vlastní vůle několikrát opustila bezpečí vnitřní ubikace a vydala se na průzkum přes spojovací koridor do venkovního výběhu. Mají už za sebou odčervení, čipování nezbytné pro identifikaci zvířat a první očkování. "Jedná se o tři samce a jednu samičku, jejichž váha se pohybuje okolo 10 kilogramů," uvedla zooložka Zdenka Vavrysová.

Před uzavřením zoologické zahrady z důvodu nařízení byl už pavilon šelmince zpřístupněný veřejnosti, sklo ubikace ale i nadále zůstávalo z větší části zatřeno barvou, aby zvířata nebyla návštěvníky rušena a postupně si zvykala na okolní vjemy. Jakmile bylo možné odstranit větší část nátěru, zahrada musela uzavřít.

Lvy jihoafrické smetanově bílé barvy chová hodonínská zoo od roku 2013. Samice v minulosti třikrát zabřezla, v prvních dvou případech se ale mláďata narodila mrtvá. Teprve třetí odchov byl úspěšný, na sklonku roku 2018 se páru narodily dvě samičky. Ty letos v červenci Zoo Hodonín opustily a našly nový domov v litevské Zoo Klaipeda.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist