https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/biskupstvi-v-hukvaldech-otevrelo-vzdelavaci-centrum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Biskupství v Hukvaldech otevřelo vzdělávací centrum

16.7.2021 00:31 | HUKVALDY (ČTK)
Vzdělávací programy zaměřené na ekologii a přírodu bude nabízet nově otevřený Hukvaldský biskupský environmentální resort Hubert. Sídlit bude v těsném sousedství obory ve zrekonstruovaném objektu, který dříve sloužil jako zázemí pro správce arcibiskupského loveckého zámečku. Rozsáhlá oprava domu a jeho přebudování na vzdělávací zařízení vyšla na téměř 22 milionů korun. ČTK to řekl mluvčí ostravsko-opavského biskupství Pavel Siuda.
 

"Historický objekt v těsném sousedství zámku nabídne návštěvníkům prostorný sál s učebnou a interaktivní tabulí. K dispozici budou didaktické pomůcky a laboratoře s mikroskopy a dalším laboratorním vybavením. Děti budou zkoumat například složení vody a půdy. V budově je také druhý přednáškový sál, kde bude možné pořádat různé workshopy nebo besedy. Blízkost obory přímo nabízí pozorování chované zvěře a prohlídky s oborníkem," uvedl Siuda.

Už nyní resort pořádá příměstské tábory. "Program pro děti připraví vyškolení lektoři. Vzdělávací aktivity a různé kreativní dílny budou k dispozici v letních měsících také dětem, které na Hukvaldy zamíří o víkendech," doplnil Siuda. Vzdělávací středisko s bezbariérovým přístupem bude fungovat v Hukvaldech na Frýdecko-Místecku celoročně a za každého počasí. "Nabídka programů a kreativních dílen bude aktualizována s ohledem na roční období. Vzdělávací aktivity budou nejen v objektu resortu, ale lze využít rovněž blízkost Obory Hukvaldy, přilehlý zámecký park nebo přírodní rezervaci Palkovické hůrky," řekl mluvčí. Děti se mohou těšit například na kreativní dílny.

"V tvořivých dílnách budeme pracovat se dřevem, korálky, stavět ptačí budku nebo hmyzí hotely. K dispozici bude i potřebné nářadí a materiál. Kdo bude mít o program zájem, stačí, aby si prostřednictvím objednávkového formuláře vybral z naší nabídky, a když se kurz naplní, tak jej pro zájemce připravíme. Minimum je deset lidí,“ uvedla manažerka resortu Nela Vachtarčíková. Více informací včetně aktuálních programů mohou zájemci najít také na www.ekohubert.cz. Resort rozšíří nabídku aktivit v turisty vyhledávaných Hukvaldech, kam nyní lidé míří například ke zřícenině středověkého hradu nebo na procházku nejstarší oborou v České republice.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist