https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/brno-vyclenilo-30-milionu-na-zakladani-nebo-obnovu-parku-a-zelenych-ploch
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brno vyčlenilo 30 milionů na zakládání nebo obnovu parků a zelených ploch

24.1.2023 10:12 | BRNO (ČTK)
Foto | Lubomirkin / Unsplash
Brno pro letošní rok vyčlenilo 30 milionů korun pro městské části na zakládání nebo obnovu parků, veřejných prostranství a zelených ploch, řekl primátorčin náměstek Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Podle něj město poskytuje peníze ve stejné výši několik let. Z loňské částky zůstalo osm milionů korun, které budou moct městské části nad rámec 30 milionů vyčerpat. Celkově tedy mohou dosáhnout na 38 milionů.
 

Městské části mohou město žádat o podporu průběžně. "Stejně jako v minulých letech zůstává stejný princip poskytnutí investičních a neinvestičních transferů. Je to na zpracování projektových dokumentací a samotné realizace projektu nebo zadání a projednání studií za účasti městské části z úrovně odboru životního prostředí," uvedl Suchý.

V případě zájmu je nutné na odbor zaslat název projektu a všechny dostupné podklady jako například umístění záměru včetně parcelních čísel, studie, případně projektové dokumentace, pokud už byly zpracované. Dále je třeba znát finanční požadavky a předpokládaný termín ukončení projektu. "V případě nejasností je odbor životního prostředí plně k dispozici. První termín pro schvalování v zastupitelstvu bude pravděpodobně na začátku dubna," řekl Suchý.

Dodal, že loni město peníze přidělovalo ve třech kolech. "Klíčové je, kdy bude dočerpán přidělený rozpočet. Rychlost podání proto nehraje malou roli," doplnil Suchý.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist