https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/bse-slovensko-embarguje-ceske-hovezi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

BSE: Slovensko embarguje české hovězí

8.6.2001 17:59 | BRATISLAVA (ČIA)
Slovensko vyhlásilo v souvislosti s potvrzením výskytu choroby BSE v ČR zákaz dovozu hovězího dobytka a produktů z něj. Podle slovenské Státní veterinární komise začne embargo na české hovězí platit v neděli 10. června.
 

Na výskyt BSE reagoval i hlavní hygienik SR, který rozhodl, že se z ČR nebudou dovážet také kosmetické prostředky, suroviny a potraviny, které obsahují komponenty vyrobené z hovězích produktů. Zároveň se mají ze slovenských obchodů stáhnout již dovezené takovéto produkty. Zákaz dovozu se však nevztahuje na mléko a mléčné výrobky.

Embargo na dovoz hovězích produktů dnes také vyhlásilo Maďarsko a Polsko.

O podezření na výskyt choroby BSE, která je známa jako "nemoc šílených krav", informovalo veřejnost ministerstvo zemědělství ve středu 6. června. Nemoc byla zjištěna u krávy ze stáje v obci Dušejov na Jihlavsku. Výskyt nemoci dnes potvrdilo opakované vyšetření nervové tkáně z nakaženého kusu.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist