https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/burundi-zakazalo-pouzivani-plastovych-obalu-a-tasek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Burundi zakázalo používaní plastových obalů a tašek

14.8.2018 13:56 | PRAHA (ČTK)
Za rok a půl se bude muset její stánek obejít bez plastových pytlíků.
Za rok a půl se bude muset její stánek obejít bez plastových pytlíků.
Prezident středoafrického státu Burundi Pierre Nkurunziza dnes podepsal dekret, jímž zakázal používání plastových obalů a tašek v zemi. Dokument vstoupí v platnost do roku a půl, napsala agentura AFP.
 

"Výroba, dovoz, skladování, prodej a používání plastových tašek a dalších plastových obalů je zakázáno," cituje AFP z dekretu. Dokument poskytuje výjimky pro biologicky rozložitelné plasty a obaly, které se používají ve zdravotnictví a farmaceutickém průmyslu. Stát bude firmám udělovat zvláštní povolení.

Znečištění způsobené plasty kontaminuje půdu a narušuje život v oceánech. Při spalování plastů se uvolňují toxické látky. Agentura Reuters dříve napsala, že v přepočtu na jednoho obyvatele jsou největšími producenty odpadů z plastových obalů USA, následované Japonskem a Evropskou unií.

Používání plastových tašek v Africe zakázaly také Maroko, Rwanda a Keňa.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist