https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/ceske-budejovice-letos-nezdrazi-mestskou-dopravu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

České Budějovice letos nezdraží městskou dopravu

18.5.2001 13:38 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČIA)
Zhruba 1644 korun ze svých daní připlatí letos každý občan Českých Budějovic na městskou hromadnou dopravu. Celková dotace dopravnímu podniku vyčleněná z rozpočtu města činí totiž přibližně 164,4 milionu korun.
 

Cena jízdného se zde v současné době odvíjí podle takzvané zóny platnosti (délky jízdy) a doby platnosti. Za jízdu v městském autobusu či trolejbusu tak dnes děti zaplatí od tří do sedmi korun a dospělí od šesti do 14 korun. "Pro rok 2001 zdražením jízdného nepočítáme," řekl ekonomický manažer českobudějovického dopravního podniku Bohumil Matouš.

V loňském roce hospodařila akciová společnost Dopravní podnik města Českých Budějovic, která je plně v majetku města, se ziskem ve výši přibližně 4,7 milionu korun, ovšem při započtení dotace přesahující 158 milionů korun. Odměna za rok 2000 pro celkem devět členů představenstva a dozorčí rady, kde radnici zastupují čtyři lidé, činila celkem 338 tisíc korun.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist