https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/cesti-kynologove-neznaji-termin-bojova-plemena
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Čeští kynologové neznají termín bojová plemena

23.5.2001 18:15 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČIA)
Název bojová plemena psů, hojně používaný v českých médiích a u některých parlamentních poslanců, zpochybňují čelní představitelé České kynologické unie. Její předseda Josef Němec z Lovosic dnes ČIA řekl, že lze hovořit pouze o psech se závadným chováním, což mohou být příslušníci různých plemen od jezevčíků až po bullteriéry.
 

"Nadměrná agresivita některých psů je především problémem jejich majitelů, jejich přístupu ke zvířatům. A také odrazem špatných a zcela nevyhovujících podmínek, ve kterých psi hlavně v sídlištních domácnostech často žijí. Například ve Španělsku nedávno uzákonili, že v činžovním bytě může nájemník chovat pouze jednoho psa," upřesnil Němec.

Česká kynologická unie podle jeho slov nyní sdružuje zhruba 38 tisíc chovatelů psů, kteří pečují zhruba o 20 procent žijících psů v České republice. Jejich celkový počet odhadují kynologové až na 1,5 milionu psů. Kynologická unie se v příštích dnech vyjádří k nové verzi návrhu zákona a držení, evidenci psů a povinnostech jejich majitelů. Němec soudí, že nový návrh vytvořený poslanci i odborníky získá podporu kynologů. Není prý tak komplikovaný a vychází mnohem více z denní reality než původní návrh parlamentních poslanců Čtyřkoalice Kořistky a Šojdrové. Ti se podle Němce na přípravě nového návrhu zákona rovněž podíleli.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist