https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/co-je-biopotravina
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Co je biopotravina?

2.11.1999 12:39 | OSTRAVA (EkoList)
Označení biopotravin, tedy produktů vypěstovaných bez použití umělých hnojiv, chemických postřiků, hormonů či syntetických látek, zneužívá podle ekologů řada českých výrobců. Na obalech totiž neuvádějí speciální certifikát BIO, ale výrobky označují jako přírodě blízké, nebo ekologicky čisté," řekla Věra Jakubková z občanského sdružení Vita.
 

"Za ekologicky čistý je přitom považován pouze produkt z farmy, kterou prohlédli odborníci z ministerstva zemědělství," zdůraznila Jakubková. Zneužívání označení biopotravin podle ní podráží důvěru spotřebitelů ve skutečné ekologické výrobky. "Ti potom nedokáží ocenit, že potraviny vypěstované bez přispění chemie musí být zákonitě o něco dražší. Zemědělci musí totiž všechnu práci, jako odstraňování plevele či podobné činnosti, zastat ručně," podtrhla Jakubková.


reklama

 
Jan Vavrušák, ČTK

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist