https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/dokument-aldabra-o-koralovem-ostrove-vyrazi-do-sveta-zhledl-ho-i-prezident-seychelske-republiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

video uvnitřDokument Aldabra o korálovém ostrově vyráží do světa. Zhlédl ho i prezident Seychelské republiky

25.4.2016 10:58 | PRAHA (ČTK)
Český rodinný dokument režiséra Steva Lichtaga Aldabra: Byl jednou jeden ostrov, popisující úchvatný svět na souši, ve vodě i v hlubinách oceánu kolem stejnojmenného ostrova, měl mezinárodní premiéru. Podle mluvčí projektu Uljany Donátové se tak stalo v hlavním městě seychelského souostroví Victoria.
 

"Premiéru provázel velký zájem novinářů i osobností z vedení země. Nenechal si ji ujít ani první prezident Seychelské republiky, Sir James Mancham, který byl od počátku podporovatelem projektu, nebo ministr kultury a turismu Alain St. Ange. Ten upozornil na jedinečnou příležitost, který česká společnost Starlite Pictures dostala," řekla Donátová. Český štáb byl totiž teprve druhým ze zahraničí, který zde mohl natáčet.

Aldabra je korálový atol, který leží v Indickém oceánu nedaleko Seychel. Ostrov je přísně chráněným přírodním dědictvím UNESCO, takže vstup sem je možný pouze na speciální povolení.

Příběh plný fascinujících dobrodružství přírodního světa vidělo v českých kinech přes 100 000 diváků. I na Seychelách byl uveden ve 3D, což dojem diváků z krás fauny i flóry umocnilo.

"Aldabra se nyní postupně objeví v mezinárodní distribuci," dodala Donátová. Připomněla, že snímek byl v polovině února uveden na evropském trhu Berlinale a počítá se i s uvedením na trhu v Cannes.

Stotisícová návštěvnost dokumentárního snímku je v českých kinech výjimkou. Tu rekordní, více než 160 000 diváků, drží celovečerní dokument Občan Havel režisérů Pavla Kouteckého a Miroslava Janka. Stotisícovou hranici překonala i Katka Heleny Třeštíkové.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist