https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/drahy-se-dohodly-se-zastupci-kraje-na-dopravni-obsluznosti-na-ostravsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dráhy se dohodly se zástupci kraje na dopravní obslužnosti na Ostravsku

13.6.2001 14:52 | OSTRAVA (ČIA)
Memorandum o spolupráci při řešení dopravní obslužnosti a rozvoji železniční infrastruktury v Moravskoslezském kraji dnes v Ostravě podepsali představitelé kraje, města Ostravy , Českých drah a ministerstva dopravy a spojů. Ředitel Českých drah Dalibor Zelený při této příležitosti uvedl, že nově koncipovaný dopravní systém na Ostravsku bude využívat progresivní prvky osvědčené v zahraničí. "Navážeme rovněž na zkušenosti již fungujícího ostravského dopravního integrovaného systému," doplnil Zelený.
 

Prioritou dopravního systému bude tarifní a dopravní integrace všech druhů veřejné dopravy, co nejdokonalejší místní a časová návaznost dopravních prostředků v místech přestupu, vybudování dalších zastávek a přestupních terminálů. To vše souvisí s modernizací tratí na severní Moravě a ve Slezsku i opravou ostravských nádraží do roku 2006. "Výhledově počítáme s využitím lehké kolejové dopravy včetně vozidel schopných souběžně provozu jak na klasické železnici, tak na tramvajové trati. Takové vozidlo bude v Ostravě první v republice," uvedl Zelený.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist