https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/ekologicke-dny-olomouc-opet-nabidnou-debaty-odborniku-na-biologii-i-klimatologii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ekologické dny Olomouc opět nabídnou debaty odborníků na biologii i klimatologii

15.4.2024 18:54 | OLOMOUC (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Problémy životního prostředí jsou hlavním tématem pro experty na biologii, ekologii či klimatologii, kteří se v tomto týdnu sjedou do Olomouce na festival Ekologické dny Olomouc (EDO). Jejich besedy jsou stěžejní součástí přehlídky, diváci je mohou sledovat v Divadle na cucky, v Arcidiecézním muzeu nebo v pořádajícím centru ekologických aktivit Sluňákov. Největší environmentální festival v České republice začal v Olomoucí minulý týden v pátek a potrvá do 27. dubna.
 

Sérii přednášek dnes otevře debata v Divadle na cucky s ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem (KDU-ČSL), aktivistou Petrem Doubravským, režisérem Michalem Hábou, paleoekologem Petrem Pokorným a klimatologem Radimem Tolaszem. Předcházet jí bude humorné divadlo z dob klimatického rozvratu s názvem Budoucí lokální hvězda Hochman hraje bývalou globální hvězdu Thunberg.

Ve čtvrtek festival uvede v Arcidiecézním muzeu mezinárodní premiéru celovečerního dokumentu Tam nahoře italského režiséra Bartolomea Pampaloniho, který získal ocenění na řadě italských festivalů. Režisér se zúčastní projekce i následné debaty, uvedli pořadatelé na stránkách EDO.

Od pátku do neděle budou odborníci debatovat o ekologii se zájemci ale i mezi sebou ve středisku Sluňákov. Řada z nich se na přehlídku vrací pravidelně. Chybět nebude například ekolog David Storch, biolog Petr Tureček, geobotanik Jiří Sádlo či biolog a filozof Stanislav Komárek. "Snažím se zvát lidi, kteří jsou otevření, nepředkládají návody, ale spíše otázky, a kteří dávají věci do kontextu. Jde o dialog veřejnosti a vědců, ale i společenských a přírodních věd," řekl ČTK ředitel festivalu Michal Bartoš.

V pořadí 34. ročník festivalu vyvrcholí v sobotu 27. dubna Edojarmarkem před nízkoenergetickým domem Sluňákov. Hudební festival letos nabídne například Letní kapelu, Michala Prokopa & Framus Five či hudební uskupení Bert & friends. Návštěvníci se mohou těšit i na Divadlo Víti Marčíka a workshopy. Mohou si také užít volný vstup do uměleckých staveb významných českých výtvarníků, které vyrostly v okolí Sluňákova - Rajské zahrady Františka Skály a Sluneční hory Miloše Šejna.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist