https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/ekologove-v-brne-i-letos-nabizeji-vanocni-jedlicky-v-kvetinacich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ekologové v Brně i letos nabízejí vánoční jedličky v květináčích

28.11.2020 16:37 | BRNO (ČTK)
Vánoční jedličky v květináči nabízí brněnské ekologické organizace už přes 20 let. Smyslem projektu je omezit plýtvání řezanými stromky a zároveň vracet do brněnských lesů původní druh - jedli bělokorou.
Vánoční jedličky v květináči nabízí brněnské ekologické organizace už přes 20 let. Smyslem projektu je omezit plýtvání řezanými stromky a zároveň vracet do brněnských lesů původní druh - jedli bělokorou.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Rezekvítek
Zájemci si i letos mohou v Brně koupit místo klasického vánočního stromku alternativní jedli bělokorou v květináči, kterou lze na jaře zasadit. K mání jich je asi 1400. ČTK to řekla koordinátorka prodeje Tereza Žižková z brněnského centra ekologické výchovy Rezekvítek.
 

Loni šlo do prodeje zhruba o 400 stromků v květináčích více, prodaly se všechny. "Letos je ale situace jiná kvůli koronaviru, objednali jsme jich méně. Ale pokud uvidíme, že zájem je, není problém objednat jich ještě dalších několik set," uvedla Žižková.

Jedličky pocházejí od Lesů města Brna, k dostání jsou na tradičních místech. Vedle dvou prodejních míst Nadace Veronica je lidé mohou koupit také u Rezekvítku, v EkoCentru Brno, v Informačním centru YMCA Brno, u Lesů města Brna či na třech místech školského zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka. Novinkou je možnost si stromek zarezervovat přes e-shop.

Cena za stromek je 125 korun, o pětikorunu vyšší než loni. Ke každému stromku, který je asi půl metru vysoký, dostane kupující návod, jak se o něj má přes zimu starat.

Vánoční jedličky v květináči nabízí brněnské ekologické organizace už přes 20 let. Smyslem projektu je omezit plýtvání řezanými stromky a zároveň vracet do brněnských lesů původní druh - jedli bělokorou. Lidé stromky na jaře mohou vysadit například u svých chat či jinde, ekologové také každoročně chystají společnou výsadbu v lesích mezi Vranovem a Svinošicemi na Brněnsku. Pravidelně se jí účastní desítky lidí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist