https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/energie-ze-slunce-ohriva-vodu-na-arcibiskupskem-gymnaziu-v-praze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

fotogalerie uvnitřEnergie ze slunce ohřívá vodu na Arcibiskupském gymnáziu v Praze

5.9.2005 14:16 | PRAHA (EkoList)
Minulý čtvrtek Ministr životního prostředí Libor Ambrozek spolu s kardinálem Miloslavem Vlkem slavnostně zahájil provoz solárního fototermického systému na střeše Arcibiskupského gymnázia v Korunní ulici v Praze. Jde o největší pražskou instalaci tohoto typu.
 

Systém slouží k ohřívání vody pro školu a sousední internát. Tvoří ho 60 kolektorů a za ideálních podmínek ohřeje 6000 litrů teplé užitkové vody. Instalaci podpořil 4,8 miliony korun Státní fond životního prostředí.

"Díky takovýmto instalacím ve školách si děti od malička uvědomují a přijímají obnovitelné zdroje jako samozřejmost," poznamenal Ambrozek. "Rozvoj tohoto typu energetiky bezpochyby nastartuje nový zákon na podporu energie z obnovitelných zdrojů, který dává investorům garanci stabilního podnikatelského prostředí. Dnes je tomu měsíc, co vstoupil v platnost,“ dodal.

Prestřihnutím pásky ministr Ambrozek a kardinál Vlk slavnostně zahájili provoz systému Instalace na střeše gymnázia
Instalace na střeše gymnázia Instalace na střeše gymnázia
Ministr životního prostředí Libor Ambrozek spolu s kardinálem Miloslavem Vlkem slavnostně zahájili provoz solárního fototermického systému na střeše Arcibiskupského gymnázia v Praze.
Foto: Jan Šatoplet/EkoList

reklama

Jan Šatoplet
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist