Guardian: Budou si domácnosti samy vyrábět energii?
Na úvod jednání vlády týkajícího se elektráren řekl, že mnoho domácností by mohlo být energeticky soběstačných a navíc by si mohly výrobou elektřiny vylepšovat rodinné rozpočty. "Jednou přijde den, kdy lidé místo účtu za elektřinu dostanou naopak šek." Sdružení ekologických organizací Green Alliance se připojilo s názorem, že domácí generátory by mohly zajistit i lepší návratnost investic, než jaderné elektrárny.
Ačkoliv plány britské vlády vřele přivítali zástupci průmyslu i ekologické organizace, dodavatelé nových mikrogenerátorových technologií byli zklamaní. Prohlásili, že je nutné domácí generátory podpořit ekonomickými nástroji, aby se z nich staly životaschopné alternativní zdroje energie, napsal deník Guardian.
Podle článku Paula Browna v deníku Guardian ze dne 24. 6. 2005
reklama
Online diskuse
CO? - 6. 7. 2005 - lyn_xZřejmě je tu zvykem si tykat.. Nejsem ani jedno, ocenil bych ale nějaký konkrétnější příspěvek - myslíš, že by ses o to mohl pokusit? |

