Hradec Králové posílí MHD do městských lesů, parkoviště náporu nestačí
Zastávka Lesní hřbitov je hlavním výchozím bodem do městských lesů, leží na páteřní cestě přes lesy zvané Hradečnice. U Hradečnice vznikla v minulých letech řada atrakcí, například zábavní park Na Větvi. V roce 2010 město u zastávky Lesní hřbitov vybudovalo parkoviště, jehož kapacita již nestačí. Auta tak parkují i na zakázaných místech. "Les tam někdy dostává pěkně na frak," uvedl Hloušek.
Zvýšení počtu parkovacích míst není podle radnice možné. "Lesní pozemky tam jsou chráněné. Zvolili jsme proto strategii posilování MHD. Představa, že by vznikly desítky parkovacích míst, je nereálná," uvedl náměstek primátorky pro investice Lukáš Řádek (TOP 09).
Při rekreaci v městských lesích mohou lidé využít například asfaltový okruh pro bruslaře a cyklisty, běžecký okruh s měkkým povrchem ze štěpky a pilin, přírodní posilovnu, stezku siluet zvířat či rytířské hradiště. Ve dvou oborách mohou lidé vidět divoká zvířata.
Městské lesy o rozloze 3800 hektarů slouží hlavně k rekreaci. Ročně je navštíví zhruba milion lidí.
reklama




Cesta mezi Macochou a Punkevními jeskyněmi je uzavřená, turisté toho nedbají
Kolín dokončil kompletní obnovu naučné stezky Štítarským údolím
V Českém Švýcarsku po 80 letech opět funguje horský spolek, navazuje na tradici