https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/kraj-pred-dostavbou-d55-proveri-kvalitu-ovzdusi-ve-spytihnevi-a-hustenovicich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kraj před dostavbou D55 prověří kvalitu ovzduší ve Spytihněvi a Huštěnovicích

23.11.2022 10:16 | ZLÍN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zlínský kraj prověří vliv silniční dopravy a lokálního vytápění na životní prostředí ve Spytihněvi na Zlínsku a Huštěnovicích na Uherskohradišťsku. Experimentální měření imisí bude zahrnovat odběr vzorků, analýzu, vyhodnocení dat a zpracování závěrečné zprávy. Měření se uskuteční ještě před dokončením stavby dálnice D55, která oběma obcím uleví od přetížení dopravou, uvedla mluvčí hejtmanství Soňa Ličková.
 

Právě doprava a vytápění jsou podle náměstkyně hejtmana Hany Ančincové (Piráti) dvěma základními možnými zdroji příčin zhoršené kvality ovzduší. "Měřící kampaň nám stanoví aktuální míru znečištění. S dokončením dálnice D55, která svede dopravu mimo obce, by se situace v místě měla výrazně zlepšit. Následným měřením ověříme, nakolik odklonění dopravy pomohlo kvalitě ovzduší," uvedla Ančincová.

Po celou dobu měření budou získané údaje veřejně k dispozici on-line na webových stránkách. Koncem ledna následujícího roku tam bude podle zástupců kraje uveřejněna také závěrečná zpráva s vyhodnocením.

Kolem Huštěnovic už se dálnice D55 staví. Jde o 8,5 kilometru dlouhý úsek spojující Babice se Starým Městem na Uherskohradišťsku. S jeho otevřením počítá Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) v roce 2024. Stavbu úseku D55 mezi Babicemi a Napajedly na Zlínsku, který povede kolem Spytihněvi, ŘSD připravuje. Dlouhý bude 7,5 kilometru. Zahájit stavbu chtějí silničáři v roce 2024, hotovo by mělo být o dva roky později.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist