https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/lazenske-lesy-k.vary-nabizi-vlastni-stromky-i-kapry-z-mistniho-rybnika
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lázeňské lesy Karlovy Vary nabízí vlastní stromky i kapry z místního rybníka

20.12.2021 01:09 | KARLOVY VARY (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Lázeňské lesy Karlovy Vary před Vánoci prodávají stromky z vlastní produkce a budou prodávat i kapry z vlastního rybníka. Prodejem stromků a ryb si městský podnik jednak přilepší, ale také nabídne zpestření pro návštěvníky areálu sv. Linhart, který rok od roku láká více lidí. V neděli lázeňské lesy provedly za účasti asi padesátky diváků výlov rybníka Linhart, vydal asi 280 kaprů mezi jedním a půl a dvěma a půl kilogramy.
 

"Letos nabídneme asi 300 kusů stromků z našich lesů. Jsou to stromy z prořezávek. Kapři jsou z části z naší násady a zčásti budou dokoupené. V loni, když jsme s prodejem začínali, tak jsme prodali asi tři metráky ryb. Takže letos čekáme, že prodáme i víc," řekl ČTK ředitel Lázeňských lesů Karlovy Vary Stanislav Dvořák. Kromě vlastních stromků lázeňské lesy nabízí k prodeji přímo na sv. Linhartu i kavkazské jedle z jihočeských plantáží.

Dnes si návštěvníci mohli na procházce oborami na sv. Linhartu podívat na výlov rybníka, opéct si buřty nebo poslechnout trubače ze žlutické Střední lesnické školy. K prodeji byly i drobné výrobky z místních dílen.

Lázeňské lesy Karlovy Vary spravují lesní majetek města. Jsou to takzvané lesy zvláštního určení, určené především pro relaxaci s omezenou těžbou, a naopak s větší estetickou úpravou. Lázeňské lesy spravují přibližně 110 km lesních cest, svážnic a pěšin. Celkově tak lesy okolo Karlových Varů tvoří terapeutickou krajinu, která je nedílnou součástí lázní, které byly letos spolu s dalšími lázeňskými městy Evropy zapsány na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist