https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/macron-a-si-tin-pching-podporili-parizskou-klimatickou-dohodu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Macron a Si Ťin-pching podpořili pařížskou klimatickou dohodu

6.11.2019 00:16 | PEKING (ČTK)
Čína a Francie nadále stojí za pařížskou klimatickou dohodu z roku 2015. / Ilustrační foto
Čína a Francie nadále stojí za pařížskou klimatickou dohodu z roku 2015. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | COP PARIS / Flickr.com
Čína a Francie nadále stojí za pařížskou klimatickou dohodu z roku 2015. Ve společném prohlášení se na tom shodli prezidenti obou zemí Si Ťin-pching a Emmanuel Macron. Francouzský prezident dnes ukončí třídenní návštěvu Číny a v její závěrečný den se setkal s čínskou hlavou státu.
 

Podle agentury AFP vydali společné prohlášení, které označili jako "Pekingskou výzvu" a v němž vyjádřili podporu "neodvolatelné" pařížské dohodě. Zdůraznili také odhodlání přispět ke zlepšení mezinárodní spolupráce v otázce klimatických změn.

Čína a Francie tak vyzvedávají význam pařížské dohody v době, kdy od ní odstupují Spojené státy. Hlavním cílem klimatické dohody z Paříže je udržet zvyšování teploty na planetě pod dvěma stupni Celsia ve srovnání s předindustriálním obdobím, což má snížit riziko a dopady klimatických změn.

Signatáři dohody se zavázali k omezování skleníkových plynů, které k oteplování přispívají. Za USA k dohodě přistoupila minulá administrativa prezidenta Baracka Obamy, podle té současné ale ujednání poškozuje americkou ekonomiku.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist