https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/mesta-v-karlovarskem-kraji-svazela-odpad-i-o-svatcich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Města v Karlovarském kraji svážela odpad i o svátcích

28.12.2016 12:58 | KARLOVY VARY (ČTK)
Ve městech v Karlovarském kraji se svážel odpad i o svátcích. Technické služby posílily především odvoz tříděného odpadu, aby se kontejnery nepřeplňovaly. Nad rámec běžného programu uklízely i okolí popelnic, přesto se někde tvoření nepořádku nepodařilo zabránit. Nyní se města již připravují na svoz vyhozených vánočních stromků, potrvá zhruba do poloviny ledna, zjistila ČTK.
 

"Během svátků jsme posílili vyvážení kontejnerů na tříděný odpad, tedy především skla, plastů a papíru. Vzhledem k tomu, že drtivá část odpadu z Vánoc bývají obaly, krabice a podobně, věříme, že to pomůže udržovat čistotu ve městě. A zároveň ten, kdo se bude chovat ekologicky, může ušetřit místo ve své popelnici," uvedl mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál. Vozidla s posílenými posádkami vyjela 25. prosince také uklidit odpadkové koše v ulicích Karlových Varů. I na novoroční úklid po silvestrovských oslavách je město připraveno, dodal mluvčí.

Bez ohledu na svátky vyslaly své vozy do ulic technické služby v Sokolově, Chodově i Kraslicích. "Na první svátek vánoční jsme sváželi tříděný plast a papír a prováděli jsme úklid kolem odpadových nádob. Od pondělí už pracujeme jako během normálního pracovního týdne," řekl ČTK René Bolvari ze sokolovské společnosti SOTES. V Chodově uklízeli pracovníci technických služeb na Štědrý den i oba vánoční svátky, zejména odpad poházený mimo popelnice a odpadkové koše.

Od začátku ledna budou lidé postupně k popelnicím odkládat také vánoční stromky. "Město doporučilo, aby lidé stromky pokládali mimo odpadové nádoby. Zhruba do poloviny ledna je budeme svážet samostatně, poté budou zpracovány spolu s dalším bioodpadem," řekl ČTK Rudolf Pocklan z Chodovských technicko-ekologických služeb.

V Kraslicích dokonce vánoční stromky najdou další využití v záhonech v ulicích města. Městské technické služby je každoročně po odvezení od kontejnerů zpracovávají na dřevní štěpku.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist