https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/na-benesovsku-stale-hrozi-kolaps-autobusove-dopravy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Benešovsku stále hrozí kolaps autobusové dopravy

19.1.2001 17:55 | BENEŠOV (ČIA)
Úbytek autobusových spojů a omezení dopravní obslužnosti hrozí stále obyvatelům na Benešovsku. Sdružení měst a obcí Bene-bus, které dosud ztrátové linky financovalo ještě na začátku tohoto týdne, oznámilo, že bude pokračovat ve své činnosti. Dnes ale předseda sdružení a benešovský starosta Mojmír Chromý svůj názor změnil.
 

"V pondělí se sejdu s přednostou okresního úřadu, abychom projednali další okolnosti financování ztrátových linek systémem solidarity. Poté svolám valnou hromadu sdružení, která rozhodne o dalším postupu," uvedl pro ČIA Chromý.

Záchraně Sdružení Bene-Bus nemusí pomoci ani nedávný vstup Týnce nad Sázavou a jeho slíbené dotace ve výši dvě stě třiceti korun za každého obyvatele, tedy o dvacet korun více proti původním požadavkům. "Tyto prostředky zřejmě nebudou stačit. Jedinou nadějí je, že se k nám připojí i další obce," doplnil Chromý. Podle jeho názoru situaci komplikují jednání některých měst o podílu v systému pražské příměstské dopravy ROPID.

Pokud by sdružení Bene-Bus na valné hromadě ukončilo svou činnost, muselo by sto čtrnáct obcí uzavírat smlouvy se sedmi dopravci v regionu individuálně.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist