https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/na-konci-kvetna-probehne-evropsky-tyden-udrzitelneho-rozvoje-registrace-se-otevrela-dnes
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na konci května proběhne Evropský týden udržitelného rozvoje, registrace se otevřela dnes

20.3.2017 01:32 | PRAHA (Ekolist.cz)
Zapojit se mohou všechny projekty a akce, které tematicky souvisí s udržitelným rozvojem a nejsou čistě komerční aktivitou.
Zapojit se mohou všechny projekty a akce, které tematicky souvisí s udržitelným rozvojem a nejsou čistě komerční aktivitou.
Foto | Hugo Charvát / Ekolist.cz
Od 30. května do 5. června se uskuteční Evropský týden udržitelného rozvoje. Jedná se o celoevropský projekt, jehož cílem je šířit myšlenku udržitelného rozvoje a podpořit iniciativy, které k němu přispívají. Registrace pro účastníky byla spuštěna dnes. Informoval o tom Adam Hron z Odboru udržitelného rozvoje při Úřadu vlády.
 

V ČR akci pořádá odbor pro udržitelný rozvoj Úřadu vlády a záštitu nad ním každoročně drží premiér a předseda Rady vlády pro udržitelný rozvoj. Vlastní aktivity mohou pod hlavičkou ETUR pořádat všechny státní instituce, samosprávy, výzkumná centra, školy, muzea, nadace, komunitní sdružení, neziskové organizace, podniky i jednotliví občané a občanky.

Zapojit se mohou všechny projekty a akce, které tematicky souvisí s udržitelným rozvojem a nejsou čistě komerční aktivitou. Jednotlivé akce jsou tříděny dle 17 cílů udržitelného rozvoje, které vyhlásila OSN na podzim 2015. Organizátoři své akce mohou registrovat od dnešního dne na stránkách www.tydenudrzitelnosti.cz.

Idea celoevropského týdne udržitelného rozvoje byla představena ministry životního prostředí Francie, Německa a Rakouska na zasedání Rady pro životní prostředí EU 28. října 2014. Jejím cílem bylo sjednotit starší projekty v těchto zemích a inspirovat podobnou iniciativu i v dalších částech Evropy. V roce 2015 se ETUR zúčastnilo 29 zemí, ve kterých dohromady proběhlo více než 4.000 akcí. Díky 92 akcím v České republice jsme v minulém roce byli nejúspěšnější z nově pořádajících zemí.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
red
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist