https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/na-vanocnich-trzich-v-prostejove-budou-papirove-ci-vratne-hrnicky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na vánočních trzích v Prostějově budou papírové či vratné hrníčky

7.11.2019 00:10 | PROSTĚJOV (ČTK)
Pouze do papírových kelímků a zálohovaných plechových hrníčků budou letos nalévat punč prodejci na vánočních trzích v centru Prostějova. / Ilustrační foto
Pouze do papírových kelímků a zálohovaných plechových hrníčků budou letos nalévat punč prodejci na vánočních trzích v centru Prostějova. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pouze do papírových kelímků a zálohovaných plechových hrníčků budou letos nalévat punč prodejci na vánočních trzích v centru Prostějova. Město chce tímto způsobem snížit množství plastového odpadu, který při provozu prodejních stánků vzniká. Včera to sdělila primátorova náměstkyně Milada Sokolová (ODS).
 

Radnice podle Sokolové prodejcům za pořizovací cenu prodá papírové kelímky se svým logem. Město pořídilo kelímků větší množství, aby jejich nákupní cena byla co nejnižší.

"Abychom též vyšli vstříc návštěvníkům trhů, kteří volali po zálohovaných hrníčcích, vstoupilo město v této věci do jednání s ředitelem Národního domu Jiřím Hlochem. Společně jsme vybrali plechové, dvouplášťové hrníčky, na kterých bude umístěno logo Národního domu. Budou mít ouško ve formě skoby," uvedla Sokolová.

Návštěvníci vánočních trhů si tak budou moci hrníček koupit nebo jej po použití vrátit na stánku Národního domu, kde jim bude vrácena záloha. "Hrníčky budou následně umývány a poté opět připraveny k využití," uvedla Sokolová.

Prostějovský vánoční jarmark začne v centru města 25. listopadu a potrvá do 23. prosince. Na náměstí budou dřevěné prodejní stánky s punčem a vánočním sortimentem.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist