https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/novy-jizdni-rad-cd-prinasi-mirny-narust-osobni-dopravy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nový jízdní řád ČD přináší mírný nárůst osobní dopravy

9.6.2001 11:16 | PRAHA (ČIA)
Od dnešní půlnoci začíná platit nový jízdní řád Českých drah. Denně podle něho vyjede průměrně 7261 vlaků osobní přepravy všech kategorií. Rozsah osobní dopravy se zvýší o 1,6 procenta a vlaky ujedou každý den v průměru 275 780 kilometrů. Nový jízdní řád ČD bude platit mimořádně jeden a půl roku až do konce příštího roku a od počátku jeho platnosti se neplánují žádné zásadní změny tarifu osobní dopravy, pouze se rozšiřují komerční slevy. ČIA to potvrdil vedoucí tiskového oddělení ČD Petr Šťáhlavský.
 

ČD v této souvislosti upozorňují cestující, aby si ještě před odjezdem svého vlaku ověřili skutečnou dobu jeho odjezdu. "Informace o vlacích lze získat například na telefonických informacích, na internetu, prostřednictvím služeb sms a w@p na mobilních telefonech a v železničních stanicích," upozornil Šťáhlavský.

Podle generálního ředitele ČD Dalibora Zeleného se nový jízdní řád poprvé připravoval v nových podmínkách. "Především začal platit nový zákon o drahách, který Českým dráhám ukládá provozovat osobní dopravu v objednaném a státem zaplaceném rozsahu a v celé Evropě se přechází na platnost jízdních řádů, která bude v souladu s kalendářním rokem," upozornil Zelený. Zdůraznil, že ČD chtějí nabídnout především kvalitnější osobní dopravu v regionech i jisté zlepšení v dálkových spojích. Zkvalitnit se má ve spolupráci s regionálními organizátory dopravy především doprava v okolí velkých měst.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist