https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/obyvatele-biliny-protestuji-blokadou-proti-hluku-a-prachu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obyvatelé Bíliny protestují blokádou proti hluku a prachu

18.5.2001 14:02 | BÍLINA (ČIA)
Dopravní provoz v Pražské ulici dnes od osmé hodiny ranní částečně blokuje asi dvacet občanů Bíliny na Teplicku. Jedná se o obyvatele této ulice, kteří blokádou protestují proti údajně nadměrnému provozu těžkých nákladních vozidel.
 

Žádosti občanů na příslušné úřady o odklon nákladní dopravy z ulice nebyly zatím vyslyšeny. Mluvčí protestujících Petr Zástěra ČIA řekl, že v minulosti klidná ulice je nyní součástí uhelné nákladní trasy a nákladní automobily po ní také jezdí do kamenolomu v Měrunicích. Nákladní doprava prý způsobuje vysokou prašnost či hluk a měření prokázala v Pražské ulici nadlimitní koncentrace oxidu dusíku.

Obyvatelé Pražské ulice v Bílině jsou připraveni svůj protest za týden zopakovat, pokud jejich žádost o odklon nákladní dopravy nebude řešena.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist