https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/ode-dneska-plati-zvysene-jizdne-na-zeleznici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ode dneška platí zvýšené jízdné na železnici

28.1.2001 10:10 | PRAHA (ČIA)
Se zvýšeným jízdným v průměru o pět procent se ode dneška setkají cestující na pokladnách Českých drah (ČD). Plánované zdražení jízdného v osobní železniční dopravě totiž dnešním dnem nabývá platnost. Podle informací tiskové mluvčí ČD Martiny Rouskové se však zdražení nedotkne pravidelných zákazníků Českých drah, kteří využívají některé z komerčních slev ČD jako například zpáteční jízdenky, Junior pas, Senior pas či Kartu Z.
 

Hlavním důvodem zvýšení cen jízdného je podle mluvčí Rouskové změna způsobu stanovování cen jízdného v osobní železniční dopravě, kterou svým cenovým výměrem vyhlásilo ministerstvo financí. Podle Rouskové je dalším důvodem zdražení nárůst nákladů, zejména pak zdražení veškerých energií.

Na základě rozhodnutí ministerstva financí mohou navíc důchodci od středy 24. ledna využít až poloviční slevy na osobní vlaky a nově i na rychlíky a vlaky EuroCity a InterCity. Zmíněná sleva platí pro druhou vozovou třídu, nevztahuje se však na příplatek za jízdu vlaky EuroCity a InterCity. Důchodci jej ke zvláštnímu jízdnému hradí v plné výši tak, jako ostatní cestující s obdobným nárokem na slevu.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist