https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/opavsky-magistrat-zjistuje-mezi-lidmi-zajem-o-zahradky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Opava zjišťuje zájem o zahrádky. Uvažuje o nové zahrádkářské kolonii

9.3.2021 15:02 | OPAVA (ČTK)
Opavský magistrát zjišťuje mezi obyvateli zájem o zahrádky. Pokud bude dostatečný, začne město budovat novou zahrádkářskou kolonii v lokalitě Svatá Anna. ČTK to dnes řekla mluvčí města Lada Dobrovolná. Zájemci mohou nezávazně vyplnit dotazník zveřejněný na webu města.
 

O nové zahrádkářské kolonii ve zmíněné oblasti začalo hovořit už předchozí vedení magistrátu. Současné v přípravách pokračovalo, narazilo ale na problém s nedostatkem vody. Vrty nenašly dostatečný zdroj. Voda do kolonie tak bude muset být přivedena vodovodním řadem.

"Město balancovalo mezi myšlenkou tuto oblast zcela opustit a najít pro daný záměr jinou lokalitu, což ale v rámci možností Opavy není jednoduché. Nebo se přece jen pustit do výstavby s tím, že k zalévání zahrádek se bude používat voda z vodovodního řadu," řekla mluvčí. Investice města se tím ale značně prodraží.

Podle mluvčí chce město nyní zjistit, zda by byl o zahrádky zájem, kdyby je město v lokalitě na svaté Anně na své náklady vybudovalo a následně nabídlo k prodeji. "Prodejní cena za metr čtvereční by se pohybovala okolo pětiset korun," doplnila Dobrovolná.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist