Plzeň přitvrzuje v boji proti nelegálním skládkám
"V odůvodněných případech bude záležitost postoupena správnímu orgánu. Sankce za porušení zákona o odpadech pak může dosáhnout až 50 000 korun," uvedl radní. Správní orgán může zároveň po pachateli přestupku vymáhat náhradu způsobené škody, tedy nákladů na úklid.
U kontejnerů přibývá odložená elektronika a nábytek, ve sběrných nádobách například suť, staré dlaždice a další, což je podle radního odpad, který patří do sběrného dvora. V Plzni jsou čtyři na největších sídlištích. Největší a nejmodernější je v ulici Na Bořích na Bručné v městské části Slovany, další velké dvory jsou v Jateční na Doubravce, v ulici Edvarda Beneše na Borech a v Úněšovské ulici na Košutce u obchodního centra Globus. Páté sběrné místo na Vejprnické ulici na Skvrňanech je kvůli rekonstrukci dočasně uzavřené.
"Na nepořádek v ulicích si Plzeňané často stěžují hlavně na sociálních sítích a na naší aplikaci plzni.to. Nehodláme tolerovat bezohledné jedince, kteří nám svou neukázněností znečišťují okolí," řekl náměstek primátora Pavel Bosák (Piráti).
Během víkendu zaznamenali strážníci podle mluvčí města Barbory Hájkové šest skutků. Uvedla případ 48leté ženy, která odložila odpad ke kontejnerům v Hřímalého ulici, byla agresivní a hlídku urážela. Přestupek odmítala řešit, uvedla. Strážníci věc postoupili správnímu orgánu magistrátu.
Od začátku roku zjistili strážníci 205 případů znečišťování veřejného prostranství podle zákona o přestupcích. "Z toho 135 vyřešili domluvou a ve 62 případech uložili pokuty v souhrnné výši přes 50.000 korun. Osm případů postoupili k dořešení správnímu orgánu, dalších šest skutků porušení zákona odpadech rovněž oznámili správnímu orgánu," řekl velitel městské policie Petr Nováček.
reklama