https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/program-obnovy-venkova-prispeje-novoborsku-na-cyklotrasy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Program obnovy venkova přispěje Novoborsku na cyklotrasy

12.6.2001 18:14 | NOVÝ BOR (ČIA)
Celkem 500 tisíc korun z Programu obnovy venkova na vyznačení cyklotras získá letos mikroregion Novoborsko. Potvrdila to dnes manažerka mikroregionu Hedvika Soukupová. Cyklotras je devět a některé z nich navazují na síť cyklostezek v příhraničních německých obcích. Na projektu se bude finančně podílet všech 16 obcí mikroregionu. "Celkové náklady na vyznačení 175,18 kilometru cyklostezek odhadujeme na 720 tisíc korun," upřesnila Soukupová.
 

Podle místostarosty Cvikova Petra Kořínka jsou cyklostezky jedním z předpokladů pro rozvoj cestovního ruchu. Na trasách budou vyznačeny také turistické zajímavosti, například Panská skála, ledová jeskyně Naděje nebo unikátní hasičské muzeum v Novém Oldřichově. "Je v zájmu každé obce, aby dokázala zužitkovat fakt, že přes její katastr budou jezdit cyklisté. Musí jim nabídnout taková lákadla, aby se rádi na projetá místa vraceli," řekl Kořínek.

Cyklotrasy jsou podle místostarosty Kořínka vytypovány tak, že je bez problémů zvládnou i méně zdatní. Cyklotrasy tak mohou v členitém terénu Novoborska sloužit i k rodinným výletům.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist