https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/prvni-rostlinny-trh-v-ostrave-nabidl-pikantni-marmelady-hummus-i-exoticke-ovoce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

První rostlinný trh v Ostravě nabídl pikantní marmelády, hummus i exotické ovoce

3.7.2021 19:17 | OSTRAVA (ČTK)
Organizátoři chtějí trh pořádat pravidelně, měl by se podle nich nabídnout alternativu ke klasickým farmářským trhům, jenom v rostlinné podobě. Ilustrační foto
Organizátoři chtějí trh pořádat pravidelně, měl by se podle nich nabídnout alternativu ke klasickým farmářským trhům, jenom v rostlinné podobě. Ilustrační foto
Pikantní marmelády, čatní, oříšková másla, hummus, exotické ovoce, batátové placky či raw tyčinky si mohli dnes nakoupit lidé na Přátelském trhu s nabídkou rostlinného jídla v Ostravě. Organizátoři chtějí trh pořádat pravidelně, měl by se podle nich stát nejzajímavější akcí tohoto typu v regionu a nabídnout alternativu ke klasickým farmářským trhům, jenom v rostlinné podobě.
 

"Lidé tady najdou směs raw a vegan kuchyně. Kromě toho je tady dnes konopná lékárna, dřevotéka, Farma pod kaštany, Africké trhy a podobně. Je to čistě rostlinná strava a rostlinné výrobky," řekl ČTK hlavní organizátor Jiří Špák.

Podobné trhy se dříve v Ostravě občas konaly v kulturním centru Cooltour, které ale počátkem roku ukončilo činnost. Organizátoři se proto nyní dohodli s bezmasou restaurací Black Kale a poprvé trh uspořádali ve dvoraně Kampusu Palace.

"Uvidíme, jak to v téhle době bude fungovat. Po této první akci posbíráme zkušenosti a podle toho se zařídíme. V srpnu by měl následovat další a pak snad na podzim. Chtěli bychom trh pořádat jednou měsíčně, ale uvidíme, jaký bude zájem. Samozřejmě bude záležet i na celorepublikové situaci s covidem," řekl Špák.

Návštěvníci trhu dnes mohli rovněž podepisovat petici proti používání zábavní pyrotechniky v Ostravě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist