https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/sce-poskytuje-levnejsi-sazby-za-pouzivani-tepelnych-cerpadel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

SČE poskytuje levnější sazby za používání tepelných čerpadel

30.1.2001 10:40 | DĚČÍN (ČIA)
Speciální nižší sazbu pro domácnosti, které používají tepelná čerpadla, zavádí od 1. února společnost Severočeská energetika Děčín (SČE). Nový tarif vychází ze stávající sazby, ale odlišuje se od ní některými podmínkami a výší stálých plateb. Marketingový vedoucí SČE Jiří Schoř ČIA informoval, že o nižší sazbu může požádat každý zákazník, který používá k vytápění domácnosti tepelné čerpadlo.
 

Podle Schoře je používání tepelných čerpadel pro vytápění domácností jednou z cest, jak omezit znečišťování životního prostředí a produkci tzv. skleníkových plynů. Tepelná čerpadla nejsou zatím u českých zákazníků příliš rozšířena. Důvodem je podle Schoře konzervativnost a nedůvěra zákazníků, ale i neznalost principu fungování čerpadel.

"Mnoho lidí zatím odrazuje také vyšší pořizovací cena a dlouhodobá návratnost vložené investice. I proto SČE rozšíření používání tepelných čerpadel z hlediska perspektivy do budoucna podporuje," dodal Schoř.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist