https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/slovenske-zeleznice-vykazaly-ctvrtletni-zisk-24-miliardy-sk
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Slovenské železnice vykázaly čtvrtletní zisk 2,4 miliardy Sk

22.5.2001 07:58 | BRATISLAVA (ČIA)
Zisk ve výši 2,395 miliardy Sk vykázaly za první čtvrtletí letošního roku Železnice Slovenské republiky (ŽSR). Společnost tak zaznamenala výrazně lepší výsledek oproti původnímu plánu, který počítal se ziskem 702 milionů Sk. Meziročně zisk posílil o 1,531 miliardy Sk, což znamená nárůst o 41 procent. Informoval o tom mluvčí ŽSR Miloš Čikovský.
 

Celkové náklady ŽSR dosáhly za první čtvrtletí 6,201 miliardy Sk, tedy meziročně o necelé dvě procenta více. Výnosy ke konci března představovaly 8,596 miliardy Sk, což je o téměř pět procent více oproti předpokladům, meziročně pak výnosy vzrostly o 24 procenta.

Navzdory ziskovému hospodaření jsou ŽSR podle mluvčího i nadále v těžké finanční situaci především kvůli dlouhodobě neřešeným finančním vztahům se státem v oblasti financování výkonů ve veřejném zájmu. Železnice tak dokáží hradit pouze nezbytné výdaje související se zajištěním provozuschopnosti.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist