https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/slovensko-registruje-kravu-s-podezrenim-na-bse
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Slovensko registruje krávu s podezřením na BSE

17.6.2001 14:20 | BRATISLAVA (ČIA)
V chovu slovenské farmy v Žemberovcích (okres Levice) byla zjištěna kráva pocházející z holandské farmy, na níž byl zaznamenán výskyt tzv. nemoci šílených krav (BSE). Dnes to v TV Markíza uvedl slovenský ministr zemědělství Pavel Koncoš. Jak zdůraznil, veterinární správa má "vše pod kontrolou", od pátku 15. června je farma uzavřená a v pondělí bude kráva z preventivních důvodů utracena a diagnostikována. Výsledky testů budou známy v pondělí večer.
 

Ministr upozornil, že v SR trvá zákaz používání masokostní moučky, z níž BSE pochází, na krmení skotu. Žemberovská kráva je podle jeho slov jediným podezřelým zvířetem na Slovensku, protože veterinární správa testovala hovězí dobytek a výsledky byly negativní. Po zjištění BSE v České republice bude podle ministra Slovensko bez ohledu na finance testovat veškerý uhynulý hovězí dobytek starší 30 měsíců.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist