https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/spolecnost-komutex-ziskala-ekologicke-oceneni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Společnost Komutex získala ekologické ocenění

17.6.2001 16:41 | HLINSKO V ČECHÁCH (ČIA)
Prestižní ocenění soutěže Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2000 získala firma Komutex, která je dceřinou společností největšího českého výrobce elektrospotřebičů pro domácnost, firmy ETA Hlinsko. Jak ČIA informovala mluvčí společnosti ETA Hlinsko Lada Fidlerová, tuto soutěž organizuje asociace českých a mezinárodních společností Business Leaders Forum.
 

Komutex zvítězil v kategorii malých a středních podniků. "Projektem firmy, který zahrnuje zabezpečení ekologické nezávadnosti odpadních vod pomocí výstavby čističky odpadních vod, bylo zajištění recyklace použitých surovin a program ochrany zdraví," uvedla mluvčí. Projekt podle ní řeší podnikový systém ochrany životního prostředí, jehož zavedení vedlo ke zkvalitnění veškerých aktivit v podniku a v konečné fázi k získání certifikátu ekologického managementu podle norem ISO 14001. "Komutex přesvědčivě ukazuje, že i malá firma s omezenými zdroji může přistupovat profesionálně a dlouhodobě k ochraně životního prostředí," dodala mluvčí.

Komutex, spol. s r. o., založila akciová společnost ETA Hlinsko v roce 1992. V současnosti se ETA podílí na základním kapitálu společnosti Komutex z 31,9 procenta, má však padesátiprocentní podíl na hlasovacích právech. Partnerem ETA Hlinsko ve společnosti Komutex je firma Liechtex Establishment z Eschenu.

Nosným programem společnosti Komutex je výroba komutátorů, které jsou určeny především pro domácí elektrospotřebiče, elektrické nářadí, zahradní techniku, žaluzie a automobilový průmysl. Společnost Komutex získala i výrobkové certifikáty od společnosti RW TÜV.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist